Opisałem tu ciężką pracę, jaką mój przełożony musiał włożyć w stworzenie tej witryny. Zajęło mu to wiele czasu. Włożył w nią swe duże serce. Mimo, iż jest samoukiem i nie ma wykształcenia informatycznego to i tak sądzę, że wykonał kawał dobrej roboty.


Oglądających: 1
Wstęp
  Co nowego
  O autorze
  Historia strony
  Kontakt
Flash
Gry
Humor
Programy
Windows
Sklepik
Czat
WWW
Komórki
Różne

Historia strony

     Hmmm, od czego tu zacząć... Najlepiej będzie jak zacznę od początku :-). Moja przygoda z tworzeniem stron rozpoczęła się około 3-ch lat temu. Od momentu jak pierwszy raz ujrzałem internet i strony WWW zapragnąłem stać się posiadaczem własnej witryny. Ale myślę sobie: "To nie dla mnie - uczyć się jakiś znaczków, komend itp. itd.". Jednak pewnego dnia usiadłem do MS Worda 2000 i odkryłem jak robić odsyłacze do innych dokumentów (tzw.: Wstaw hiperłącze). Od tego momentu rozpoczyna się moja przygoda z tworzeniem stron. Patrząc na to z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że moje pierwsze strony (a było ich już trochę) były STRASZNE (patrz poniżej). Wtenczas uważałem to za dzieło sztuki. Po kilku tygodniach takiej zabawy skontaktowałem się z moim administratorem sieci osiedlowej, który powiedział mi takie słowa: "Jeśli chcesz tworzyć strony w MS Wordzie to lepiej wcale ich nie rób". OK. Poprosiłem go o jakiś dobry program, dzięki któremu będę mógł rozpocząć moją przygodę z tworzeniem stron WWW od podstaw (polecił mi Pajączka 4; nowsza wersja jest do pobrania z działu Programy > Edytory HTML) oraz jakiś dobry kurs HTMLa (wysłał mi ten adres). Poświęciłem kilka dni na przerobienie tego kursu równorzędnie testując poznane rzeczy w edytorze HTML.

     I tak to się zaczęło. Od prostej strony wykorzystującej ramki i "zwykły" HTML (trzy projekty) poprzez bardziej unowocześniony XHTLM do obecnego projektu zbudowanego w znaczej części na technologii PHP. Muszę przyznać, że niektóre skrypty są ze mną od początku. A propo szaty graficznej - to nieporównywalnie większa satysfakcja jest, gdy stworzysz ją sam (tak mi się przynajmniej wydaje :D), a nie korzystanie ze zwanych przeze mnie "gotowców" (szablonów). Ja z tego nigdy nie korzystałem i nie mam zamiaru. Jeśli czytasz ten text to mam nadzieję, że też podejmiesz ten trud, to wyzwanie i będziesz samodzielnie tworzył szatę graficzną na swoją stronę :-)

     Ale się rozpisałem. To kończę zanudzać moją historyjką. Bierz się za przeglądnięcie strony. Jeśli masz do mnie jakieś uwagi, pytania lub sugestie dotyczące rozwoju witryny to proszę o kontakt.

To były czasy...

Wszystko się zmienia... na lepsze :-]. Umieściłem tu zrzuty stron startowych, które przeszły już do historii. Niestety nie posiadam swojego pierwszego zrzutu stworzonego w Wordzie :-[. Z czasem ten dział będzie się na pewno rozrastał, bo nie mam zamiaru zaprzestania zabawy z robieniem (ulepszaniem) tej strony. Zrzuty robiłem podczas braku dostępu do neta, więc mogą nieznacznie odbiegać od ich prawidłowego wyglądu.
Do góryW górę
Gry internetowe
Bramka ochronna na schody
Czy wiesz, ze dobry humor gwarantuja najlepsze dowcipy? Sam zobacz!
WJQYGJM WQGZZZM WQPZYZM WQZVBPM
© Copyright Promocja stron 2003-2010 Mapa witryny | Humor | Kontakt